Нагору

Традиційно хочемо підбити підсумки нашої роботи за 2024 рік. Розпочнемо зі звіту про укладені меморандуми з організаціями, які, як і ми, присвячують свою діяльність підтримці родин Захисників і Захисниць.

Для реалізації освітніх програм, що відповідають освітньо-науковим потребам ветеранської спільноти Харківщини, ГО «Дружини ветеранів АТО» уклала меморандум із Харківським педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди.

Улітку було підписано меморандум про співпрацю з Харківською районною військовою адміністрацією, спрямований на розробку законодавчих ініціатив, захист прав та інтересів ветеранів і їхніх родин.

Також укладено меморандум із Харківським обласним центром зайнятості, основною метою якого є впровадження соціально-економічних програм, спрямованих на зайнятість населення, розвиток підприємництва, створення робочих місць (як постійних, так і тимчасових), профілактику безробіття та реалізацію державної податкової політики.

Задля взаємної підтримки у питаннях цивільно-військового співробітництва та розвитку громадянського суспільства в Україні підписано меморандум із Національною академією Національної гвардії України.

Окрім цього, завдяки нашим партнерам із фонду Rememberus.org ми закупили продукти та ліки на суму понад 700 тис. грн. Ця допомога була спрямована на підтримку сімей військовослужбовців, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку та осіб із обмеженими можливостями – усіх, хто потребував нашої підтримки.

За сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) було відремонтовано перше приміщення «Сімейного ветеранського центру», вартість якого понад 3 мільйони гривень. Усі заходи, які сьогодні проводяться у нашому центрі та спрямовані на реінтеграцію ветеранів, базуються на науково обґрунтованих та апробованих методиках.

Відвідали 71 населений пункт, де роздавали допомогу, проїхали 45891 км, не зупиняючись перед труднощами, щоб допомогти якомога більшій кількості людей.

За 9 місяців наша команда надала психологічну допомогу 947 членам родин ветеранів та ветеранок. На сайті опубліковано 20 актуальних рекомендацій психолога, які висвітлюють сучасні виклики, з якими стикаються сім’ї Захисників і Захисниць.

Наша організація стала однією з перших, запрошених до участі в експериментальному проєкті Міністерства соціальної політики та Збройних сил України, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів №1050. Цей проєкт направлений на долучення громадських організацій до процесу соціального супроводу військовослужбовцях та членів їх сімей. Наразі ми маємо офіційний статус надавача соціальних послуг.

Третій рік поспіль ми виступаємо співорганізаторами міжнародної науково-практичної конференції разом із закладами вищої військової освіти, де ділимося досвідом надання соціального супроводу військовослужбовцям та ветеранам.

Голова ГО Дружини ветеранів була запрошена як спікерка на 7-й Міжнародний Ветеранський Форум «Україна. Ветерани. Єдність», у якому взяли участь президент України, міністр внутрішніх справ, віцепрем’єр – міністерка – міністерка з питань реінтеграції окупованих територій, міністр з питань стратегічних комунікацій, міністерка соціальної політики, т.в.о. міністра у справах ветеранів, заст. міністра економіки України.

Ми здійснили робочий візит до наших партнерів – організації Initiative RASOM Hürth у Німеччині, завдяки яким ми на постійній основі допомагаємо медичним закладам обладнанням (операційні ліжки, ліжки для пологового будинку), препаратами, ліками та іншими необхідними речами, також за підтримки Initiative RASOM Hürth ми передали дев’ятьом багатодітним родинам Кегичівської територіальної громади гуманітарну допомогу у вигляді одягу, постільної білизни, ковдр, подушок та інше.

​Прийняли участь в акціях на підтримку військовополонених «Звільнити всіх!» та «Врятуй з полону! Не мовчи!» спрямованих на повернення всіх полонених військовослужбовців та цивільних українців.

Членкині нашої організації прийняли участь у міжнародній конференції Lions United for Ukraine: крок до зміцнення співпраці. На конференції були присутні представники міжнародного клубу Lions з різних країн, таких як Швеція, Румунія, Бельгія, Франція, Норвегія, Німеччина, Нідерланди та США.

Команда ГО Дружин ветеранів доєдналися до патріотичного автопробігу присвяченому загиблим Захисникам та Захисницям України. Також Прийняли участь у автопробігу присвяченому пам’яті Захиснику України Сергію Алфімову у Безлюдівці.

Актив громадської організації постійно вдосконалює свою кваліфікацію та проходить навчання за напрямами надання соціальних послуг ветеранам і їхнім родинам, а також психологічної підтримки. Наші психологи опанували методику ЕМДР-терапії під час навчання в Німеччині в Інституті психології та травми, що дає змогу ефективно опрацьовувати травматичні переживання та ПТСР. Ця методика значно прискорює процес відновлення.

Протягом року проводили різні мастер класи для дітей Захисників і Захисниць України: миловаріння, приготування піци, арт-терапія спрямовані на розвиток креативності та підтримку емоційного стану дітей.

Організовували психологічні тренінги та заходи спрямовані на підтримку родин Загиблих Захисників України.

За цей рік нам вдалося передати військовим генератори, обігрівач, зарядні станції, спальники, воєнні флісові кофти, берци, сітки, маскувальні костюми «кікімори», ліки, каримати, спальники, аптечки, посуд та інше.

Завершуючи річний звіт, ми хочемо висловити вдячність усім, хто долучився до нашої діяльності, підтримуючи родини військових, ветеранів та тих хто страждає від наслідків війни. Спільними зусиллями вдалося реалізувати важливі проєкти, надати допомогу тим, хто її потребував, і створити простір для розвитку, підтримки та взаєморозуміння. Попереду – нові виклики та можливості, і ми продовжимо працювати над зміцненням нашої спільноти.

Розділи: Анонси